Louňovice pod Blaníkem
 
Dnes je 5. červen 2020, 16:14
spacer
spacer spacer
spacer spacer
spacer
Znak městysu - jdi na hlavní stranu Jdi na hlavní stranu     Rádio Blaník                                             
barva webu:  spacerspacerspacerspacerspacerspacerspacer
spacer
spacer
spacer

Informační centrum

Adresa:

Zámek č.p. 1
Louňovice pod Blaníkem 257 06
mobil: +420 732 221 060
e-mail: infopodbla(@)atlas.cz

Otevírací doba: 

Úterý - Sobota (leden - březen je zavřeno )
10.00 - 16.00


infocent Informační centrum bylo vybudováno v roce 2004 ve spolupráci obce a Svazku obcí Blaník. Projekt byl finančně podpořen dotací ve výši 468.000,- Kč, což představuje 80% nákladů, z programu LEADER ČR. (Ministerstvo zemědělství). Cílem projektu je přispět k rozvoji a vyšší kvalitě cestovního ruchu v subregionu Podblanicka. Zadání k realizaci projektu vyšlo z mikroregionu Blaník, jehož jsou Louňovice pod Blaníkem členem. Realizace se ve spolupráci s občanským sdružením Podblanickem ujala TJ Sokol Louňovice, vlastník zámecké budovy, kde je informační centrum umístěno v 1. patře.

Informační centrum začalo fungovat 1. 6. 2005. Návštěvnost od tohoto data k 31. 12. 2005 činila 965 osob.

Provozní doba je vždy krom pondělí a neděle od 9.00 do 12.00 hod a od 12.30 do 15.30 hod.

TIC funguje také v rámci Svazku obcí Blaník, jehož členy jsou obce Načeradec, Louňovice pod Blaníkem, Pravonín, Kondrac, Vracovice, Velíš, Kamberk, Miřetice, Ostrov a Hradiště.

Informační centrum je vybaveno počítačovou sestavou pro zaměstnance, je zde i počítačová a nábytková sestava pro veřejnost s přístupem na internet.

Předmět činnosti:

Turistické informační centrum je zařízení, poskytující v oblasti svého působení komplexní bezplatné informace o všech službách souvisejících s cestovním ruchem.

Louňovické IC zajišťuje prohlídky obou muzeí - Nejstarších dějin Louňovic pod Blaníkem ve světle historicko-archeologického výzkumu a muzea včelařství, propaguje cestovní ruch a kulturu, zpracovává projekty, zabývá se dotační činností a pracemi pro Svazek obcí Blaník. Dále tvoří propagační materiály, informuje o možnostech ubytování, stravování, dopravních spojích, kulturních a sportovních akcích, kulturních památkách v Louňovicích pod Blaníkem a okolí. Dává tipy na výlety v regionu i v celé České republice. Informuje o využití volného času. Poskytuje informace o historických a přírodních zajímavostech, prodává turistické mapy, průvodce, knihy, reprodukce obrazů, pohledy, turistické známky a upomínkové předměty z Podblanicka.

Podílí se také na zajišťování různých akcí jako jsou Svatováclavské slavnosti, Podblanický hudební podzim a Jarní slavnosti u keltského ohně.

O co turisté projevují v Louňovicích pod Blaníkem největší zájem?

Největší zájem z řad turistů je o louňovický raně barokní zámek z roku 1652, barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie, pozůstatek klášterního zdiva z lomového kamene (klášter byl vypleněn a vypálen dne 23. dubna 1420 husity), pomník postavený na počest barokního hudebního skladatele Jana Dismase Zelenky, místního rodáka. Dále pak o rozhlednu na Velkém Blaníku a zříceninu barokní kaple sv. Máří Magdaleny na Malém Blaníku.

Turistickou zajímavostí je i kámen, který měl být původně zazděn do základů Národního divadla v Praze, jelikož však jeho rozměry nevyhovovaly, byl později umístěn do nároží budovy bývalého pivovarského sklepa.

spacer spacer spacer spacer
spacer spacer spacer spacer

Vítejte v kraji Blanických rytířů

powered by bambic.cz | 2oo6-2o12

Valid HTML 4.01 Transitional