Louňovice pod Blaníkem
 
Dnes je 21. září 2023, 20:31
spacer
spacer spacer
spacer spacer
spacer
Znak městysu - jdi na hlavní stranu Jdi na hlavní stranu     Rádio Blaník                                             
barva webu:  spacerspacerspacerspacerspacerspacerspacer
spacer
spacer
spacer
Divadelní představení "DON QUIJOTE DE LA ANCHA"
(27.09.2007)
spacer
Komentář:27. září zavítalo do Louňovic brněnské divadlo Klauniky, které zde uvedlo svoji hru DON QUIJOTE DE LA ANCHA se kterou v rámci projektu COMENIUS „kultura bez hranic“ objíždí celou Českou republiku a zanechává v divácích nevšední zážitek.
Celá hra je postavena na didaktickém učení Jana Ámose Komenského, kdy na scénu přichází profesor španělštiny a vychovatelka kominického internátu Anča, aby divákům, coby svým studentům maximálně přiblížili postavu světoznámého rytíře Dona Quijota. Pan profesor se ujímá role rytíře a jeho společnice Anča představuje jeho věrného sluhu Sancho Panzu. Diváci jsou pak v roli studentů postupně jeden za druhým vtahováni do děje hry a s rozpaky i nadšením plní rozmařilé úkoly svého profesora. Veškerý děj hry je zmatenou směsicí scén ze světoznámého románu a vyučovací hodinou pana profesora.
I když účast nebyla taková, jakou by si tato hra zasloužila, myslím, že nadchla většinu přítomného obecenstva. Všichni kdo se bez bázně a ostychu zapojili do hry, byli na závěr společně s brněnskými umělci odměněni velkým potleskem a domu odcházeli s nevšedním zážitkem.

převzato ze zpravodaje 04/2007

spacer spacer spacer spacer
spacer spacer spacer spacer

Vítejte v kraji Blanických rytířů

powered by bambic.cz | 2oo6-2o12

Valid HTML 4.01 Transitional