Louňovice pod Blaníkem
 
Dnes je 20. leden 2022, 12:20
spacer
spacer spacer
spacer spacer
spacer
Znak městysu - jdi na hlavní stranu Jdi na hlavní stranu     Rádio Blaník                                             
barva webu:  spacerspacerspacerspacerspacerspacerspacer
spacer
spacer
spacer
Historie hasičského sboru městysu
Historie sboru dobrovolných hasičů v obci Louňovice pod Blaníkem se začala odvíjet od roku 1887. V tomto roce se zřejmě z důvodu vzniku požárů v okolí naší obce rozhodlo několik zdejších obyvatel založit hasičskou jednotku. Údajně to mělo být v hospodě na náměstí, která se jmenovala u Stojánků.

Tím byla v naší obci založena první organizovaná jednotka pro boj s ohněm, která v té době čítala 33 členů činných a 15 přispívajících. Od té doby se přiměřeně obnovuje naše technika a zkvalitňuje výcvik aktivních členů.

V současné době se velký počet členů aktivně zapojuje do soutěží v požárním sportu. V posledních letech se v požárním sportu naše družstvo standardně umisťuje na předních příčkách a zviditelňujeme naší obec až za hranicemi okresu.

Chod sboru je zajišťován převážně z vlastních zdrojů. Největší zátěží je financování požárního sportu, kde udržení kroku s ostatními kvalitními sbory stojí nemalé finanční prostředky a hlavně velké úsilí některých našich bratrů.
Vybavení a provoz hasičské zbrojnice hradí ze svého rozpočtu obec. Poslední velkou investicí byl nákup přepravního vozidla AVIA za částku přesahující 120.000,-kč ( viz fotogalerie )

Poslední nepřehlédnutelnou akcí našeho sboru bylo zřízení posilovny ve zdejší Základní škole. Posilovna slouží k zlepšování kondice nejen hasičských sportovců a členů sboru, ale i dalším zájemcům z řad obyvatel naší obce. Do posilovny v zimních měsících chodí v nemalém počtu i mládež ve věku 12-15 let.

Aktivní činnost našeho sboru začne po skončení zimních měsíců. Prvořadým úkolem bude dokončení sociálních zařízení v hasičárně a realizace již léta plánovanoé přístavby na hasičské zahradě. Dále bude nutné na sezonu 2006 perfektně připravit sportovní náčiní včetně stříkačky PS12, která v současnoti prochází opravdu důkladným tuningem.

Opět jako každý rok nesmíme zapomenout být aktivně připraveni na hašení vzniklých požárů a okamžitě reagovat na žádosti o výjezd operačního důstojníka HZS našeho okresu.
Naše jednotka aktivně pomáhá nejen při lokálních záplavách, ale také při likvidaci spadlých stromů přes komunikaci a podobných kalamitních situacích nejen v naší obci, ale i v blízkém okolí.
doc Výkonný výbor SDH
zastavazastava2desaterouznani

spacer spacer spacer spacer
spacer spacer spacer spacer

Vítejte v kraji Blanických rytířů

powered by bambic.cz | 2oo6-2o12

Valid HTML 4.01 Transitional